Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
O AKCIÍCH
Prodej přímo zemědělské společnosti, která akcie vydala, nebo předsedovi JZD, nemusí být jedinou možností, jak akcie prodat.  Akcionář by měl tuto možnost brát jako cenově nejnižší a příležitost, která je tady pořád. A měl by hledat možnosti lepší.

To je slušné číslo, avšak cesta akcionáře k penězům je trnitá. Přibližně stovka tisíc akcionářů je v pasti, které jim připravil předseda JZD, aby mu s akciemi neutekli.

Zemědělské akciové společnosti (ZAS) jsou výsledkem transformace bývalých jednotných zemědělských družstev (JZD) na začátku devadesátých let minulého století. Tehdejší komunistická JZD byla v kolektivním vlastnictví a cílem transformace byla jednak náprava křivd vzniklých při kolektivizaci zemědělství po nástupu komunistů a také převedení vlastnictví družstva na fyzické osoby.

Víte kolik akciových společností vzniklo transformací z bývalého JZD? Jaká hodnota akcií připadá na jednoho akcionáře - bývalého člena družstva nebo restituenta? A kolik je dosud těchto společností bez ovládajícího akcionáře?